Totalbet i Superbet nowymi bukmacherami

Ustawa hazardowa 2017 wywołująca kontrowersje weszła w życie. Co więcej, Komisja Europejska umorzyła postępowanie w sprawie zapisów w tej ustawie. Oznacza to, że nowa ustawa jest w stu procentach zgodna z prawem polskim i unijnym.

Według nowej ustawy, wszystkie firmy oferujące typowanie zakładów sportowych wzajemnych zobowiązany jest do posiadania zezwolenia udzielanego od Ministerstwa Finansów. Zakłady u nielegalnych bukmacherów w internecie, wiąże się z czynnościami karnymi.

Legalni bukmacherzy czyli kto?

Na krajowym rynku od dużej liczby lat jest kilka zasadniczych form zakładów bukmacherskich. Przeważnie, są to bukmacherzy stacjonarni, którzy prowadzą jeszcze działalność przez Internet. sieci. Do listy legalnych bukmacherów, zaliczamy: Fortunę, STS (Star-Typ Sport), forBet, Totolotka, eToto zakłady bukmacherskie, Milenium zakłady bukmacherskie, LV BET Zakłady Bukmacherskie, bukmacher Totalbet i Superbet (licencja wydana w bieżącym roku).

Wiele firm bukmacherskich zgłasza swoją chęć do wejścia na polski rynek bukmacherów. Dość często opowiada się o zainteresowaniu takich podmiotów jak Expekt, bwin oraz BetClic. Niestety, ale większość zgłoszeń związanych z dodaniem zezwolenia. zostaje stosownie utajniona. Dlatego także trudno rozpoznać na którym etapie znajdują się dążenia ale też jakie nadzieje na dogodne rozważenie sprawy posiadają te podmioty bukmacherskie online.

Dlaczego rozgraniczono bukmacherów internetowych?

Podmioty oferujące zakłady w Polsce, muszą odprowadzać podatek. To oczywista kolej rzeczy, do której natomiast nie stosowały się zagraniczne firmy bukmacherskiej. Z tegoż tytułu, czerpały dochody (mniejsze koszty, większa ilość graczy). Uczciwość rynku naprawia w pewnym stopniu tzw. ustawa hazardowa 2017.

Każdy bukmacher online oferujący zakłady sportowe, musi regularnie rozliczać się z państwem. Wszystkie podmioty – bukmacherzy są w myśl ustawy równi, zatem też poprawiają się również szanse zarobku poszczególnych firm bukmacherskich. Wcześniej, nadzwyczaj często widziano sytuację, w której zagraniczne firmy (mające siedzibę na Malcie czy też Gibraltarze), korzystały z przychylnego tam prawa. Z tego tytułu, oferowano również dużo korzystne kursy (niższa marża), co przyciągało skutecznie użytkowników.

Chociaż ustawa nie jest wyjątkowa, można przyznać, iż rozgranicza kwestie legislacyjne, do niedawna pozostające niejasnymi. W niedalekiej przyszłości projekt ten może zostać nowelizowany, każdy przebywający na terytorium Polski, ma obowiązek przestrzegać obecnie przyjętej ustawy.

Leave a Reply