Gran Derbi – mecz nie tylko o 3 punkty

El Clasico to hasło, którego żadnemu kibicowi nie trzeba objaśniać. Przynajmniej dwa razy w ciągu każdego sezonu od Europy po Azję, spotkanie to wzbudza wielkie emocje.

Starcia Barcelona – Real zawsze to od zawsze wielkie piłkarskie wydarzenie, ale dopiero nie wcześniej jak kilkanaście lat temu nabrały galaktycznego charakteru. Na Real rozpoczęto mówić „galaticos”, alias wielkich gwiazd sprowadzanych za ogromne pieniądze. W składzie „Królewskich” grali: Zinedine Zidane, Ronaldo, Luis Figo, Raul Gonzalez czyli Roberto Carlos. Barcelona przechodziła natomiast destabilizację po tłustych latach pod wodzą Luisa Van Gaala. Od dawna więc Gran Derbi czyli starcie Barcelona – Real online i w telewizji ogląda cały świat. Starcia te to nie tyko walka o 3 punkty, ale również o to, kto przez następne miesiące będzie szczycić się wygraną – kibice Realu czy Barcy.

Barcelona odżyła w momencie transferu Brazylijczyka Ronaldinho, który niespodziewanie szybko stał się największym piłkarzem na świecie. Oprócz tego, do Barcelony przyszli też Deco oraz Samuel Eto’o. Na miejscu czekali w tym momencie na nich Xavi Hernandez oraz Adres Iniesta. Właśnie ten moment datuje się jako start ‚galaktycznych’ starć pomiędzy Realem i Barceloną. Od kilkunastu lat owo przed chwilą te kluby mają wewnątrz swoich składach największe gwiazdy światowego futbolu. Obecnie do wnętrza meczach pomiędzy tymi dwoma zespołami jest dozwolone zachwycać się takie gwiazdy światowego futbolu: Lionel Messi, Luis Suarez, Neymar, Cristiano Ronaldo, Adres Iniesta czy Gareth Bale.

El Clasico

Do tej pory odbyło się 231 meczów Barcelony z Realem. Pierwsze starcie miało miejsce w sezonie 1928/29 i zakończyło się zwycięstwem Królewskich 2:1. Do tej pory, z 231 oficjalnych meczów Real wygrał 93, Barcelona 90, i 48 spotkań zakończyło się remisem. Najlepszym strzelcem w historii El Clasico jest Lionel Messi, kto do wnętrza meczach Barcelony z Realem strzelił 21 bramek. Drugie miejsce w tym rankingu zajmuje jedna z największych gwiazd Realu, Alfredo Di Stefano, któremu udało się strzelić 18 bramek. Trzecia pozycja należy do Cristiano Ronaldo (16 trafień). Najwięcej rozegranych spotkań(43) zaliczył Manuel Sanchis. Sprawdź gdzie i jakie są rodzaje zakładów bukmacherskich na El Clasico.

Leave a Reply